Tisková zpráva po jednání poslaneckého klubu

stredocesky-cernoch-person

Poslanecký klub hnutí Úsvit se usnesl, že jeho nezávislí poslanci založí novou politickou stranu s cílem integrace euro-realistických stran a hnutí, hlásících se k ochraně národních zájmů a hodnot v ČR.

Do orgánů této strany kooptuje podle modelu stanov Starostů poslance zvolené za hnutí Úsvit, zástupce regionálních stran a hnutí  a umožní tak vstup do strany zájemcům o členství.

K těmto krokům dochází, protože poslanci definitivně pochopili, že hnutí Úsvit žádné členy nepřijme, což na poslaneckém klubu opakovaně zaznělo.

Na návrh předsedy klubu Marka Černocha nová strana přijala za své programové východisko nepopulistickou ochranu národních zájmů, a proto za svého partnera v EU chce především Front Nacional pod vedením Marine Le Pen.

Marek Černoch informoval o tom, že jednal společně s Jiřím Janečkem v Evropském parlamentu s představiteli Front Nacional o další vzájemné spolupráci a podpoře.

Marek Černoch bude koordinovat  s poslaneckým klubem  přípravu nového subjektu a jednání s dalšími regionálními stranami, které by se mohly integrace zúčastnit.

Marek Černoch, předseda poslaneckého klubu