Radikální islám do ČR nepatří

stredocesky-okamura-person

Radikální islám do ČR nepatří a my budeme dělat nadále maximum pro to, aby tahle nenávistná a nadřazenecká ideologie u nás nezakořenila. Po krvavém masakru v Paříži, informaci české tajné služby (BIS) o pohybu radikálních islamistů v ČR a prohlášení policie o šíření radikálních islámských tiskovin na našem území, přichází Úsvit s konkrétními návrhy zákonů a vyzýváme vládu, aby podpořila okamžitá legislativní opatření a přestala neustále návrhy Úsvitu odmítat. Nutné je zpřísnění imigračního zákona, zákona o církvích a nejsou vyloučeny ani změny ústavy. Již vloni na jaře jsem žádal ministra vnitra, abychom zpřísnili imigrační zákon. Ale tato vláda na to úplně kašle a neustále návrhy Úsvitu zamítá. Soustavně na nebezpečí upozorňuji, soustavně jsem za to médii, aktivisty, srabáckými politiky dehonestován, osočován a zesměšňován. Kdy konečně lidé a politici prozřou? Nechci v naší zemi žádné radikály, nacisty, fašisty, rasisty ani xenofoby. Chci žít v míru a prosperitě, v zemi, kde budou mít slušní lidé hlavní slovo, kde se budou zachovávat naše kulturní tradice, zvyklosti a demokratické zřízení. Prosíme o Vaši veřejnou podporu nebo bude pozdě!

Dvanáct mrtvých, devět zraněných, z nichž pět je v kritickém stavu. To je podle zatím dostupných informací tragická bilance středečního útoku v sídle satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži. Podle svědků zabíjeli dva nebo tři muži vyzbrojení kalašnikovem a podle agentury AFP měli i granátomet. „To jsou další ve stovkách nevinných obětí. Pojďme okamžitě udělat legislativní opatření v České republice,“ vyzývá šéf hnutí Úsvit Tomio Okamura, který upozorňuje na to, že vraždy jsou na denním pořádku, stačí se rozhlédnout. „Každý den se v Islámském státě otročí, zabíjejí, znásilňují křesťané a že se to přeneslo o pár stovek kilometrů dál? Vzpomeňte na 11. září v New Yorku, co se dělo na předměstí Paříže, v centru Londýna, v některých německých městech. Soustavně na nebezpečí upozorňuji, soustavně jsem za to médii, aktivisty, srabáckými politiky dehonestován, osočován a zesměšňován. Kdy konečně lidé prozřou? To není možné“, řekl Okamura.

Redakce satirického časopisu zaznamenala výhrůžky už v minulosti

Podle BBC útočníci při masakru křičeli ,,Allahu Akbar.“ „Je potřeba se otevřeně postavit jakýmkoli radikálním tendencím. Chci pokojnou zemi, která bude postavená na základě křesťanských tradic a kde se budou dodržovat naše pravidla,“ říká Okamura. „Nejsem rasista, nejsem xenofob. Ať si lidé vyznávají, co chtějí, když s tím neobtěžují okolí a nevnucují své názory,“ dodal. Úřady vyhlásily pro celou pařížskou oblast nejvyšší protiteroristický pohotovostní stupeň. Prezident François Hollande označil útok za „barbarský“ teroristický čin. Redakce satirického časopisu zaznamenala útoky už v minulosti. Mezi nimi nechyběla zápalná láhev nebo bombové výhrůžky. List vydal komiks o životě Mohameda nebo jeho karikaturu. Redakci v minulosti kritizovali muslimové, údajně měla urážet svými karikaturami jejich víru.

Okamura: Lidé v čele naší země neví, která bije. Radikalismu se musíme postavit

Okamura opakovaně pro ParlamentníListy.cz zdůraznil nebezpečí pro Českou republiku a tvrdě kritizoval ostatní politické strany, které se podle něj v těchto věcech angažují málo. „My jsme obklopení lidmi, kteří absolutně neví, která bije a je katastrofou, že takoví lidé jsou ve vedení naší země. Radikalismu se musíme postavit,“ říká Okamura a zároveň zdůrazňuje to, že se dlouhodobě snaží prosazovat myšlenky, které by vedly k omezení možnosti šíření extremismu a terorismu u nás.
„Už loni na jaře jsem požádal ministra Chovance o schůzku, sešli jsme se na dvě hodiny, apeloval jsem na vytvoření zpřísnění imigračního zákona, požádal jsem o analýzy, poprosil jsem ho o podporu, protože návrhy Úsvitu jsou schválně zamítány. Nic se nestalo. Vláda vůbec nic nedělá,“ popisuje Okamura. „Tohle všechno nejsou od nás nějaké výkřiky. Snažíme se teď prosadit ve sněmovně seminář, který se týká radikálního islamismu, abychom přesvědčili ostatní strany o závažnosti problému. Zároveň je potřeba novela zákona o církvích, kterou se také snažíme připravit. Dnes je stav takový, že musíte málem uznat každou církev, která požádá o uznání a vůbec se tam dostatečně nerozlišuje radikalismus. Přitom pak mají státní dotace. Potřeba možná budou i ústavní změny, abychom se dokázali vypořádat s radikálními tendencemi. Je nutné zpřísnit zákony Evropské unie, omezit také neřízenou imigraci – to vše žádám již delší dobu,“ dodal.

Tomio Okamura

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Tomio-Okamura-po-masakru-v-Parizi-prichazi-s-vaznou-vyzvou-ceske-vlade-353201