Chceme vyšší platy pro sociální pracovníky, očkování pro seniory a zachovat Klokánky ve stávající podobě

Úsvit opakovaně podporuje zařazení bodu o očkování seniorů proti pneumokokovým nákazám na schůzi Poslanecké sněmovny, proto vítá jeho zařazení na středeční jednání. „Jsem moc ráda, že snad konečně prohlasujeme tento návrh, neboť se týká našich seniorů a jejich zdraví,“ uvedla poslankyně Jana Hnyková, která je jednou z předkladatelů novely zákona.

Zároveň s tím Jana Hynková upozornila na usnesení, které se jí podařilo prosadit na minulé schůzi Poslanecké sněmovny a ve kterém zavázala vládu jasnými kroky, které povedou ke zlepšení situace v sociálních službách. „Vláda by se měla vrátit ke své práci a najít finanční prostředky pro navýšení platů v sociálních službách od prvního července tohoto roku. Zároveň s tím by na základě usnesení měla v co nejkratší době přeřadit pracovníky v přímé péči a sociální pracovníky do zdravotnických tabulek. Sociální služby na to čekají,“ připomněla poslankyně Hnyková.

V právě projednávané novele zákona o sociálních službách spatřuje Úsvit mnoho kladných návrhů, zároveň však odmítá kontroverzní návrh, který vyjímá část zákona o sociálně právní ochraně dětí týkající se takzvaných Klokánků a přeřazuje ji právě do zákona o sociálních službách.
IMG_2124