Jiří Kobza od ANO k Úsvitu: Úsvit má šanci věci ovlivnit ve prospěch všech!

Jiří Kobza byl rozhořčen politikou Nečasovy a Kalouskovy vlády a rozhodl se aktivně pomoci vstupem do politiky. Vybral si hnutí ANO, ovšem dnes uznává, že spolupráce s Andrejem Babišem a jeho lidmi byl omyl. Uvádí důvody proč z Ano odešel.

„Jako nespokojený občan jsem se nemohl dívat na to, co vláda Petra Nečase pod taktovkou Kalouska předvádí, jak ničí a devastuje i to málo, co ještě z bývalého Československa zbylo a chtěl jsem s tím něco dělat,“ vysvětluje svou motivaci vstupu k Babišovu hnutí. V roce 2012, kdy vstupoval, se prý jevilo jako velmi sympatická platforma.

„Bohužel od jara 2013 došlo k výrazné změně stylu vedení strany, kdy demokracie ustoupila autokracii předsedy a pod vlivem poradenské firmy vzalo celé hnutí směr, se kterým jsem se už dále nemohl ztotožnit,“ popisuje dále, co se ve hnutí ANO dělo. Následně několikrát hovořil přímo s Andrejem Babišem a tyto schůzky mu neblahý vývoj jen potvrdily.

„Bylo mi jasné, že tento vlak nejede mým směrem a rozhodl jsem se vystoupit,“ vysvětluje dále Jiří Kobza. Nechce však úplně rezignovat na snahu v této zemi něco změnit. Svou platformu nakonec našel v hnutí Úsvit přímé demokracie. „Jsem přesvědčen, že Úsvit díky své otevřenosti a přímočarosti programu má reálnou šanci věci ovlivnit ve prospěch všech, bez ohledu na tlaky „elit“,“ prohlašuje pan Kobza dnes.

Chtěl by v tom Úsvitu aktivně pomáhat, protože kdo nic nedělá, ten podle něj nemá nárok kritizovat. V posledních dnech od Babiše odešli dokonce dva lídři krajských kandidátek, což je o to pozoruhodnější, že v posledních průzkumech ANO raketově stoupá a mohli by mít pocit, že sněmovní křeslo mají takřka jisté.

„Pokud tomu rozumím správně, pak zřejmě došli k podobnému názoru, jako já. Totiž, že cesta k hledání demokracie rozhodně nevede přes autokratickou stranu,“ uzavírá Jiří Kobza.