Marek Černoch: Každý stát je zodpovědný v první řadě za své vlastní občany.

Marek Cernoch V4

Přečtěte si projev Marka Černocha na jednání V4.

EU místo razantního řešení problému migrace řeší, aby se evropské státy podřizovaly nesmyslným směrnicím a nařízením Bruselu. Nepochopitelně se plácá po zádech, jak má vše pod kontrolou, ale výsledek je naprosto bezprecedentní migrační krize. Slova euro-lídrů, že musíme zachránit všechny jsou mylná! Je to nesmysl! Nepomůžeme všem a nejsme za to zodpovědní. Domů si taky nepozveme lidi, když se o ně nemůžeme postarat a navíc nás nebudou respektovat. je to nesmyslný a nebezpečný přístup EU. Už opravdu není čas na neustále dohady a politické řeči o ničem. Říkat si dokola, že je zle, ale nic pro řešení nedělat. Musíme konat.
Tak si tady řekněme realitu. Migrační krize nejen že se nezastavila, ale od března se předpokládá další, ještě daleko větší vlna než minulý rok. Mluví se o třech milionech lidí. Uvědomuje si EU, jak je to obrovské číslo?

Hot spoty – nefungují. V létě jsem v Bruselu na plénu říkal, že hot spoty jsou nefunkční systém a nebudou fungovat. Už po pár měsících se ukázalo, že nefungují. Dodnes se EU dohaduje, co vlastně hot spoty vůbec znamenají a jakou mají roli. Společná pohraniční stráž. Jen další výmysl, který ukazuje, jak je EU bezmocná. Když opomenu, že má pár tisíc lidí hlídat mnoho tisíc kilometrů hranice, což je nesmysl a nelze to uhlídat, má se tato stráž ZAČÍT řešit až v polovině tohoto roku, tedy v době, kdy bude letošní migrační vlna vrcholit. Navíc, státy jako Řecko již jasně deklarovaly, že na své území nebudou pouštět cizí vojáky. Společná pohraniční stráž je tedy další nesmyslný a nefunkční projekt EU. A nesmíme zapomínat na Turecko. Stát, který drží Evropu „pod krkem“. Původně byla schválena pomoc 3 miliardy EUR, teď už Turecko požaduje 5 miliard EUR! Stát, kterému EU slibuje bezvízový styk, ale který klidně obchoduje s Islámským státem a který vojensky útočí na Kurdy, kteří proti IS bojují. Z toho je vidět naprosto nepochopitelná politika EU, která žene Evropu do ještě větších krizí.

Přestaňme si nalhávat, že EU je schopna cokoli řešit. Není. Spolupráce V4 je velmi důležitá, protože jsme schopni odolávat tlaku silných států a Bruselu. Musíme se vzájemně podporovat a své občany a hranice chránit sami. Ať se to „euro-lídrům“ líbí nebo ne. Mluvme o tom, jak to budeme řešit. Jasné kroky. Lidé chtějí činy, ne prázdné věty. Je nutné přijímat zákony které naše občany před migranty ochrání a zabránit nelegálním migrantům vstupu do našich zemí. Opakuji. Každý stát je v první řadě zodpovědný a musí chránit své občany.