Superdebata s Tomiem Okamurou: Do vlády nechceme, chceme obecné referendum!

stredocesky-okamura-person

Tomio Okamura byl společně s lídry ostatních politických stran hostem předvolební superdebaty vysílané na ČT1 a ČT24. O odlehčení večera se postaral hned na začátek moderátor Václav Moravec, když změnil intonaci hlasu v hesle ODS: Střední třído, braň se! Na mnohem výstižnější: Střední třído! Braň se! Za což sklidil u obecenstva náležitý aplaus.

Následně dal debatě mnohem důstojnější a vážnější ráz, když zavedl téma důchodů a druhého důchodového pilíře. Tomio Okamura jako jediný z kandidátů jasně odpověděl na otázku a zároveň nabídl řešení, když uvedl, že hnutí Úsvit přímé demokracie bude usilovat o zrušení stávajícího druhého pilíře důchodové reformy, aby následně mohl vzniknout důchodový systém, jaký funguje ve vyspělých zemích typu Švýcarska nebo Švédska. Za tento Okamurův výrok se následně postavili i někteří další lídři.

Během debaty předseda hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury zdůrazňoval nutnost uzákonění všeobecného referenda, když na otázku moderátora, jakému prvnímu tématu po případném zvolení do Parlamentu se chce věnovat, odpověděl, že zde máme nefunkční poměrný systém voleb, který musíme co nejdříve změnit v jiný demokratický režim, tedy přímou demokracii. A prvním krokem musí být ono uzákonění všeobecného referenda.