Klára Samková bude lídrem Úsvitu v eurovolbách!

2014-01-24_105508

Dovolte nám představit Vám první dámu voleb do Evropského parlamentu doktorku Kláru Samkovou (JUDr.Klára Samková, PhD.). Volby do Evropského parlamentu, jakkoli jsou neoblíbené, mají stejný princip i důležitost jako ty národní, jelikož volíme své zástupce do orgánu, který rozhoduje o drtivé většině zákonů a pravidel v naší zemi.

Ten, kdo má zastupovat zájmy našich občanů by tedy měl být člověk, který práva a zájmy občanů hájí skutečně dlouhodobě a má prokazatelnou profesní historii. Nemá smysl volit a kandidovat člověka, který teď slibuje, smysl má vyslat takového zástupce, který je dlouhodobě naprosto prokazatelným zástupcem občanů a pomáhá jim především z důvodu pozitivního občanského přístupu a nehledě na jakoukoliv odměnu. V tomto ohledu není lepší člověk, než doktorka Klára Samková.

Za hnutí Úsvit ji za to děkujeme a v tuto chvíli skládáme poklonu, že se rozhodla částečně obětovat profesní kariéru a hájit zájmy občanů ještě silněji na Evropské úrovni. To říkám s tím, že paní doktorka Samková práva a zájmy prostých občanů hájí v Evropských institucích už dlouhá léta a pokud bude v Evropském parlamentu, pak se změní pouze místo její působnosti, ale zůstává obsah její dlouholeté práce.

Pro příklad uvedu, že jedenáctkrát úspěšně obhájila zájmy obyčejných českých občanů u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku, což ji řadí k absolutně nejúspěšnějším advokátům v České republice.

Snad není třeba dokládat to, že s paní doktorkou Samkovou sdílíme všichni stejný názor na základní demokratické principy a na fungování spravedlnosti v naší zemi. I to je zásadní. Protože ten, kdo reprezentuje Českou republiku v Evropských orgánech, musí hájit zájmy naší země a našich občanů a to zájmy skutečné – tím je například demokratizace Evropské unie, kde mají rozhodovat rovnoprávní občané.

Program hnutí Úsvit bude eurorealistický, nyní ho podrobně dopracováváme a zveřejníme ho v nejbližší době a stejně tak i kompletní kandidátní listinu.

Tomio Okamura – předseda hnutí Úsvit přímé demokracie

Podívejte se na záznam tiskové konference, začíná na 70 minutě: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/214411058060123/