Podáváme trestní oznámení. Stát vyplácí nelegálně 45 miliard solárníkům!

Úsvit dnes podal trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli nelegální výplatě podpory pro obnovitelné zdroje energie. Včera byl první výplatní termín podpory pro obnovitelné zdroje energie. Podle všech dostupných informací včera státní firma Operátor trhu, podřízená ministerstvu průmyslu a obchodu, vyplatila solárním baronům nelegálně tři až čtyři miliardy korun.

„Nejde jen o tuto první splátku, podle všeho se peníze mají vyplácet i v dalších měsících. Celková škoda může být letos až 45 miliard korun. To odpovídá až 4500 korunám na každého občana České republiky, včetně dětí a důchodců, které zaplatíme navíc v ceně energie,“ řekl za Úsvit předseda Miroslav Lidinský

„Aby výplata podpory pro solárníky byla legální, musela by být schválená notifikace na tyto zdroje z Bruselu. Stal se ale přesný opak. Paní Gauer z Evropské komise dne 18. ledna 2016 dopisem ERÚ jasně potvrdila, že podpora obnovitelných zdrojů v ČR není existující. Za takové situace nemůže v žádném případě Česká republika vyplácet solární dotace,“ doplnil předseda klubu Marek Černoch.